Aktualności Aktualności

Otwarci na nowe formy aktywności terenowej

Z myślą o miłośnikach bushcraftu i survivalu rusza pilotażowy program Lasów Państwowych. Dzięki niemu pasjonaci tych nietypowych aktywności terenowych będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie prawa.

Do tego celu posłużą im specjalne obszary wyznaczone w kilkunastu regionach Polski na terenie leśnych kompleksów promocyjnych LP, których zadaniem jest m.in. testowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie gospodarki leśnej. Wśród przeszło 65 tys. ha powierzchni wytypowanych do projektu znalazł się także obszar zlokalizowany w granicach RDLP w Lublinie – w leśnych ostępach Lasów Janowskich.

Wybrany teren o powierzchni ponad 2,5 tys. ha znajduje się w północnej części Nadleśnictwa Janów Lubelski, w obrębie leśnictw Majdan, Kalenne i Stojeszyn. To fragment lasu pozbawiony infrastruktury rekreacyjno-turystycznej, oddalony od głównych dróg i miejsc o zwiększonym natężeniu ruchu. W tym ustronnym miejscu znajdującym się w sercu leśnej głuszy będzie można poczuć prawdziwą dzikość przyrody i bliskość natury.  Więcej na stronie RDLP.